Knoocker - nuker, atrakcja na eventy dla dzieci, interaktywna ścianka do gry Konin, Warszawa, Łódź

5 umiejętności wspieranych przez zabawę z Knoockerem! :)

Szukasz rozwiązania dla nudnych eventów, imprez i wydarzeń podczas, których wykorzystano już niemal wszystkie pomysły na atrakcje?
Oto nasza nowość! Zachwyca każdego!

 

Knoocker to nowoczesna, interaktywna ścianka do gier, na której wyświetlane są animacje komputerowe. W zabawie wykorzystuje się piłki różnej wielkości, które służą do kontrolowania poszczególnych elementów animacji. Multimedialna ścianka rejestruje dokładnie każde uderzenie i umożliwia jednoczesny udział w grze od kilku do kilkunastu osób. Maluchów z pewnością zaintryguje różnorodność gier (zabawy są podzielone według dwóch grup wiekowych: 3+ i 12+). Rodziców i opiekunów powinny z kolei zainteresować umiejętności, które może wspierać zabawa z wykorzystaniem Knoockera:

  • Skupianie uwagi – każda z zabaw wymaga uważnego śledzenia i podążania za ruchomymi elementami animacji. Ćwiczenie skupienia może być szczególnie korzystne dla najmłodszych uczestników zabawy.
  • Zręczność i celność – rzucanie piłką do ruchomego celu jest zadaniem tylko pozornie prostym, ale faktycznie wymaga nie lada zręczności. Ćwiczenie celności poprawia koncentrację i pomaga w rozwoju ogólnej ruchowej koordynacji
  • Szybkość – to kolejna cecha, którą można rozwinąć za pomocą interaktywnych gier. Większość zabaw wymaga szybkiej reakcji gracza i skutecznego uderzenia w cel. Ćwiczenie tym ciekawsze, że na kolejnych etapach gier wzrasta poziom wymaganej szybkości reakcji.
  • Siła – piłki, używane do rzutów mogą mieć różne rozmiary – od małych, mieszczących się w dłoni po duże piłki sportowe. Uczestnicy gry wykonują szybkie rzuty, mogą też wykopywać piłkę lub używać pistoletu z kulkami. Każde z tych działań wymaga fizycznego wysiłku i dość wysokiego nakładu energii, co może szczególnie spodobać się najmłodszym graczom.
  • Zdrowa rywalizacjaKnoocker w równym stopniu angażuje do zabawy zarówno dzieci i młodzież, jak i dorosłych uczestników dowolnego eventu. Każdą z gier można też wykorzystać jako dodatkowy pretekst do nauki zdrowej rywalizacji np. poprzez wyjaśnienie zasad gry fair play.

Każda gra zespołowa, połączona z wysiłkiem fizycznym to doskonała okazja do podniesienia rozwoju psychoruchowego dziecka. Knoocker – wymagający od każdego uczestnika gry pełnego zaangażowania ruchowego – sprawdzi się doskonale jako rozrywka łącząca sympatię dzieci do gier i animacji komputerowych z naturalną potrzebą zdrowego wysiłku.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wynajmu Knoockera!

 

Kategoria wpisu: 

Podziel się

Google+