dlaczego warto organizować imprezy integracyjne, imprezy integracyjne dla pracowników

dlaczego warto organizować imprezy integracyjne?

dlaczego integracja pracowników jest taka ważna? dlaczego doceniony i zmotywowany pracownik to prawdziwy skarb?

 

praca w zgranym zespole jest efektywniejsza i milsza - czyli dlaczego warto inwestować w budowanie dobrego i zgranego zespołu.

praca jest istotnym elementem naszego życia, poświęcamy jej wiele czasu, który chcąc nie chcąc spędzamy ze współpracownikami. to jaka atmosfera panuje w firmie, przekłada się na jakość pracy, ponieważ jak pokazują badania, dobra atmosfera w zespole bardziej motywuje ludzi, aby wkładali większy wysiłek w wykonywane zadania, niż premia. dlatego warto zainwestować w zbudowanie zgranego zespołu, który będzie wspólnie pracował na sukces firmy.

co wpływa na jakość pracy?

wszystkie duże korporacje wiedzą, że na jakość pracy przekłada się kilka głównych czynników, warto więc abyś z ich wiedzy i doświadczenia skorzystał i Ty. zastanów się sam, co Ciebie motywuje do wkładania większej energii w wykonywane zadania? z pewnością ważna jest wysokość zarobków, jednak równie istotna jest atmosfera w pracy. jeżeli pracujesz w miejscu, gdzie relacje między pracownikami są złe, niechętnie chodzisz do pracy, a to przekłada się też na to, jak wykonujesz powierzone sobie zadania. zła atmosfera w miejscu pracy potrafi skutecznie zniechęcić pracownika i uprzykrzyć mu życie.

na to z kolei, jaka atmosfera panuje w miejscu pracy, mają wpływ relacje między jej pracownikami, brak konfliktów oraz sposób, w jaki oni ze sobą się komunikują. jeżeli jako pracodawca zadbasz o to, aby atmosfera była dobra, a pracownicy ufali sobie nawzajem i działali w imię wspólnego dobra, czyli interesu firmy, z pewnością zauważysz, różnicę w wynikach pracy firmy.

wiele badań wykazuje, że pracownicy bardziej się starają, kiedy są pewni swojej pozycji zatrudnienia w firmie, a co za tym idzie wiążą z nią swoją przyszłość. zastanów się, czy jeżeli Ty nie miałbyś gwarancji, że za miesiąc będziesz gdzieś pracować, wkładałbyś całą swoją energię w pracę? jeżeli jednak patrząc w przyszłość, widzisz się w tym samym miejscu, w którym jesteś obecnie, to dokładasz starań, aby ono się rozwijało. analogiczne jest, że jeżeli firma będzie się rozwijała i Ty na tym skorzystasz to tzw. efekt synergii.

co wnoszą imprezy integracyjne?

imprezy integracyjne organizujemy po to, by osiągnąć kilka celów. mają za zadanie pomóc pracownikom lepiej się poznać i tym samym ułatwić im komunikację, wzmocnić ich solidarność, nauczyć rozwiązywania problemów, które wymagają pracy i zaangażowania całej grupy. podczas różnego rodzaju imprez integracyjnych, w tym wyjazdów wychodzimy poza miejsce zatrudnienia, tym samym przestajemy patrzeć na kolegę z pracy, jako sąsiada z biurka obok, mamy okazje poznać go w innej sytuacji. na wyjazdach zaczynamy ze sobą rozmawiać, lepiej się poznajemy, okazuje się nagle, że z Aśką z pokoju obok łączy nas bardzo wiele, a w biurze nawet ze sobą nie rozmawialiśmy.

jeszcze do niedawna nikt nie zastanawiał się, jak duże znaczenie ma atmosfera panująca w miejscu zatrudnienia. praca miała być pracą, miejscem, do którego wychodzimy, wykonujemy swoje obowiązki, po czym wracamy do domu. jednak obecnie, kiedy w pracy spędzamy coraz więcej czasu (minimum 1/3 życia!), pracodawcy wsparci badaniami socjologów, psychologów i ekonomistów dobrze wiedzą, jak ważna jest przyjazna atmosfera w firmie. ma ona ogromny wpływ na samopoczucie pracowników, a jeżeli ono jest dobre, to przekłada się to też na podejście do powierzanych zadań. podczas imprez integracyjnych pracownicy dostają różne misje do wykonania, wspólne rozwiązywanie problemów wzmacnia więzi i poczucie solidarności między nimi. z kolei pracownicy, którzy są ze sobą solidarni, zaczynają utożsamiać się z firmą, staje się ona dla nich czymś wspólnym, a to motywuje ich do działania i sprawia, że bardziej przykładają się do swoich obowiązków.

wyjazdy i imprezy, podczas których pracownicy mają okazję się wspólnie bawić, sprawią, że zrzucą oni sztywne biurowe maski, które zakładają na co dzień i w końcu zaczną być sobą! podczas integracji przestajemy być tylko pracownikami, ale stajemy się ludźmi, którzy mają zainteresowania i osobowość, dzięki temu zaufanie w grupie wzrasta, a to procentuje w pracy. ludzie, którzy ufają sobie, lepiej skupiają się na swoich obowiązkach, ponieważ nie martwią się, że część pracy, wykonywana przez kolegę lub koleżankę, która jest istotna dla ich obowiązków, będzie zrobiona źle.

wyjazdy i imprezy integracyjne pomagają też kierownictwu ocenić pracowników, poznać ich od innych stron, niż tych, które znają z pracy. podczas takiego wyjazdu, może się okazać, że ktoś zupełnie nie wykorzystywał swojego talentu w pracy, zajmując nieodpowiednie dla niego stanowisko. Integracja jest dobrym sposobem na ewentualne przeorganizowanie firmy, tak, by działała jeszcze sprawniej i efektywniej.

integracja? ale jak?

wybór imprez integracyjnych jest duży, czasem wystarczy zwykły wypad na grilla za miasto, aby oderwać się od biurek i lepiej poznać. jeżeli jednak chcecie zafundować swoim pracownikom niezapomniane przeżycia warto postawić na zawodowców, którzy kompleksowo zajmą się organizacją takiego eventu. nasza firma pomoże wybrać Ci najlepszą rozrywkę dla Twoich pracowników. na podstawie Twoich oczekiwań, dobierzemy odpowiedni sposób integracji, tak aby je jeszcze spotęgować. zorganizujemy rozrywkę i dopełnimy wszelkich formalności, oszczędzając Twój cenny czas.

imprezy integracyjne to z pewnością dobra inwestycja, ponieważ to, co dzięki nim otrzymujemy, procentuje przez długi czas. stworzenie swoim pracownikom lepszej atmosfery w pracy, danie im możliwości do lepszego poznania i wypracowania lepszych relacji, również poza miejscem pracy, z pewnością zaowocuje tym, że stworzysz bardziej zaangażowany, efektywniejszy i trwały zespół. to wszystko przełoży się na sukces Twojej firmy i podniesie jej pozycję na rynku.

Kategoria wpisu: 

Podziel się

Google+