malowanie buziek, malowanie twarzy, stanowisko malowania buziek dla dzieci

face-painting, czyli o malowaniu twarzy dla starszych i młodszych

Malowanie buziek - czyli must have, każdej imprezy dla dzieci! :)

 

Trudno wyobrazić sobie współczesne przyjęcie dla dzieci, festyn lub rodzinny piknik bez atrakcji z kategorii „face-painting” (lub po prostu „malowanie buzi”). Malowanie twarzy to sympatyczna rozrywka, atrakcyjna zarówno dla młodszych jak i starszych uczestników imprezy. Co ciekawe, gdyby prześledzić historię zdobienia twarzy, okazałoby się zapewne, że sięga ona aż do czasów prehistorycznych.

Antropologowie przekonują, że zdobienie twarzy mieszanką glinki i naturalnych barwników mogło wchodzić w skład pierwotnych rytuałów, związanych z polowaniem (w dzisiejszych czasach obyczaje te są wciąż kultywowane m.in. wśród niektórych plemion afrykańskich). Malowanie twarzy wiązało się także z rytuałami religijnymi (np. w kulturze starożytnych Majów) a w średniowieczu było stałym elementem karnawału. Barwny makijaż mógł wiązać się z wykonywaniem określonego zawodu lub przynależnością do konkretnej grupy społecznej. Współczesna, znana nam wersja face-paintingu (zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci) wywodzi się prawdopodobnie z lat 60-ych XX wieku. A dokładniej - z kultury hippisowskiej. Malowanie twarzy w kwieciste wzory odzwierciedlało m.in. pacyfistyczne przekonania pokolenia „dzieci kwiatów”.

Narodziny face-paintingu dla dzieci to lata 80-e XX wieku. Artystyczna atrakcja była szczególnie popularna w Stanach Zjednoczonych i rozwijała się wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na firmy zajmujące się obsługą przyjęć dla dzieci. Współczesny face-painting, zwłaszcza w wykonaniu specjalistów od makijażu artystycznego może być prawdziwym dziełem sztuki (cosplay, makijaże halloweenowe). Jest też atrakcją bardzo popularną, głównie ze względu na szeroką dostępność do wzorów, tutoriali i specjalistycznych farb do dekorowania twarzy.

Malowanie buzi to jedna z najchętniej zamawianych atrakcji, sprawdzająca się najlepiej podczas festynów, przyjęć urodzinowych i pikników firmowych. Profesjonalny face-painting dla dzieci jest zawsze wykonywany przez doświadczonego animatora, przy użyciu bezpiecznych, hipoalergicznych farb i kolorowych dekoracji (cekiny, brokat, zmywalne tatuaże).

Sprawdź naszą ofertę malowania twarzy! Dysponujemy szerokim wyborem farb, wzorów i - co najważniejsze - nieskończoną kreatywnością naszych animatorów!

Kategoria wpisu: 

Podziel się

Google+