Nasz kanał na YouTube

Agencja eventowa Endorfins.pl > Klient firmowy  > Pani czy Pan konferansjer?
prowadząca imprezy dla firm - warszawa

Pani czy Pan konferansjer?

konferansjerka, organizatorka imprez dla dzieci warszawa

Czyli kto jest lepszym prowadzącym i kiedy.

Tytuł może brzmieć ciut kontrowersyjnie, ale spokojnie!
Będziemy skupiać się tutaj na dobrym doborze prowadzącego do okazji. Czyli kogo powinniśmy wynająć – albo kogo powinna zaproponować dobra firma eventowa, która wie, że oprócz paru „arcytalentów”, nie ma konferansjera do wszystkiego.

Oczywiście zapewniamy, że naszym zdaniem nie ma najmniejszego problemu, by Pani była lepszym konferansjerem od Pana, na imprezie dla fanów komputerów i gier oraz by Pan był lepszy w prowadzeniu festynu w żłobku. Odnosimy się tutaj do sytuacji klasycznych.

I przypominamy o tym, żeby pytać! No właśnie.

 

Przepis na udaną imprezę?

Porozmawiajmy z prowadzącym wcześniej, wypytajmy go o jego preferencje i dokładnie opiszmy charakter wydarzenia i gości.
Jeśli menagerowi dobrze nakreślimy temat, z pewnością dobierze odpowiednią osobę do okazji, ale jeśli jeszcze nie znamy firmy, to warto to samemu sprawdzić. To bardzo istotne!

Każdy z nas był kiedyś świadkiem smutnej sytuacji, gdy ta najważniejsza osoba przy mikrofonie kompletnie nie była w stanie przemówić do serc publiczności, a każdemu zależy przecież na dobrej organizacji. Dlatego najlepiej, jeśli prowadzący będzie „nadawał na tych samych falach”.

 

Kiedy więc lepiej zatrudnić Panią?

Pewnie się domyślacie, na imprezę z młodszymi dziećmi oczywiście!
Zastanówmy się chwilę, kogo częściej widzimy jako wychowawcę w przedszkolu i pierwszych klasach podstawówki?
Nie bez powodu, panie mają tutaj zdecydowaną przewagę. Ze względu na swoją empatię i spostrzegawczość zdecydowanie szybciej reagują na zmienne humory dzieci i potrafią każdą, nawet najtrudniejszą, sytuację zamienić w pozytywną.
Trzeba tutaj oddać honory – prowadząca ma u dzieci zdecydowanie większy posłuch.

Napisaliśmy o empatii a nie można też zapominać o kolejnej zalecie, bardzo charakterystycznej dla płci pięknej. To oczywiście cierpliwość oraz umiejętność szybkiego budzenia zaufania. Jeśli potrzebujemy osoby z takimi cechami, to właśnie panie sprawdzą się doskonale. Szczególnie np. na festynach dla osób starszych, czy imprezach charytatywnych. Kobiety mają doskonałe wyczucie taktu i z pewnością zadbają o dobry klimat wydarzenia.

Zainteresowania osoby prowadzącej też mają duże znaczenie. W prawdzie każdy profesjonalista dobrze się do imprezy przygotowuje, ale najlepiej, kiedy nie musi grać zainteresowania, tylko kiedy jest ono naprawdę szczere! Więc wszystkie profesjonalne eventy skierowane do pań (no może oprócz samego Dnia Kobiet) zdecydowanie powinny być prowadzone przez panie właśnie, np. jeśli nie mamy znajomego projektanta mody, to gwarantujemy, że we wszystkich kwestiach, które wymagają gustu, panie będą się czuły pewniej.

A kiedy szukać Pana?

Na imprezy dla dorastających chłopców. Szczególnie te sportowe, są polem do popisu dla panów! Będą się z nim utożsamiać, czuć więź porozumienia i przede wszystkim, w tym wieku chłopcy po prostu wstydzą się okazywać emocje przed płcią przeciwną, dlatego na mecz piłkarski – pan, pan, pan!

Na integracje zawodów technicznych – świat się zmienia i dzisiaj normalne jest, kiedy na budowie kierownikiem jest pani. Jednak w wydarzeniach skierowanych typowo do specjalistycznych zawodów, jak informatycy lub fizycznych, jak ekipy budowlane, zdecydowanie pan prowadzący będzie czuł się bardziej swobodnie. Tak samo publiczność, dlatego tutaj wybór jest prosty.

Dzień kobiet oczywiście! To już było wspomniane, ale to wymaga podwójnego zaznaczenia. Elegancki i elokwentny prowadzący, będzie miał 8 marca swój ulubiony dzień w roku, tak samo jak Panie. Dlaczego?

Bo choć staraliśmy się pokazać Wam przypadki szczególne, kiedy płeć może być czynnikiem pomocnym, w wyborze dobrego kandydata, chcemy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, by dobierać prowadzących takich, którzy publiczność lubią i rozumieją, najlepiej oczywiście z wzajemnością. Takich, by czuli się swobodnie, potrafili zażartować i wczuć się w klimat wydarzenia.

„na konferencji medycznej prowadzący nie musi być lekarzem”

Dlatego eksperymentujmy! Pani z talentem technicznym idealnie poprowadzi 20-lecie firmy spawalniczej a pan targi kosmetyczne, jeśli ich to interesuje i jeśli są dobrze przygotowani.

Istotne, by to uczestnicy czuli się wyjątkowi i ważni.
Niech płeć będzie czasem podpowiedzią, lecz szukajmy przede wszystkim po doświadczeniu z podobnymi wydarzeniami, charyzmie i dobrych opiniach.

Szukamy przecież osoby, która rozrusza towarzystwo i wywoła uśmiech na twarzach, prawda?

Samych dobrze prowadzonych imprez.
Tego Wam życzymy.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.